You are currently viewing Gala Stypendialna 2026

Gala Stypendialna 2026

 

                                                                                                                                                        Nie istnieje talent bez wielkiej siły woli.
                                                                                                                                                                                                 H. Balzak

Piętnastego i szesnastego kwietnia, niespełna kilka dni temu, miała miejsce w naszej szkole Gala Stypendialna Wójta Gminy Przygodzice.

Ta wielka, gminna uroczystość zrzeszyła stypendystów, ich rodziców, zaproszonych gości, a także nauczycieli, by docenić wysiłek oraz wyjątkowość drogi edukacyjnej, artystycznej i sportowej dzieci i młodzieży.

W Gminie Przygodzice było łącznie 143 stypendystów, którzy wraz z rodzicami przystąpili do odebrania tego szczególnego wyróżnienia, jednocześnie przyjmując gratulacje ze strony Pana Wójta Krzysztofa Rasiaka, Pani Lucyny Koczorowskiej – zastępczyni Wójta Gminy Przygodzice, Pani Joanny Jabłeckiejprzewodniczącej Rady Gminy oraz Pani Dyrektor Gminnego Zespołu Administracyjno-Ekonomicznego Szkół – Katarzyny Zawadki.

Miło nam bardzo, ponieważ wśród grona stypendystów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły, a mianowicie: Julia Pauś, Zuzanna Pauś, Anna Serafin i Lena Wala z klasy IV,  Stanisław Pigłas z klasy V,  Martyna Błaszczyk i Maja Brylak z klasy VII oraz Gabriela Pastuszak z klasy VIII. Serdecznie gratulujemy.

Uroczystość wzbogacona została częścią artystyczną, która miała miejsce po powitaniu zebranych słuchaczy przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czarnymlesie Edytę Śmigiel, a która to część  ukazała motyw talentu. Ta przewodnia idea stała się także inspiracją do personifikacji talentów, które każdy z nas ma i które wystarczy, jak mówił H. Balzak, rozwijać siłą woli. Dlatego uczennice, które w sugestywny sposób zdjęły w pewnym momencie maski, odkryły i nadały tożsamość temu czemuś, co każdy z nas ma, a nie zawsze jest odkryte. Talentowi właśnie. Wyjątkowym, artystycznym przekazem były utwory muzyczne, wykonane przez uczennice naszej szkoły, a które to utwory przyczyniły się do zatrzymania w sercach słuchaczy niewyrażalnych w słowach wrażeń…

Wszystko działo się na zaadaptowanej na ten czas scenie naszej sali gimnastycznej, gdzie na tle wyjątkowej dekoracji, każdy z uczestników tych dwóch wieczorów, mógł doświadczyć wyjątkowych przeżyć estetycznych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem zamieszczonym na strony Gminy Przygodzice.