W dniach od 20 do 24 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Eko Tydzień, pełen twórczych i edukacyjnych działań promujących ochronę środowiska.
Uczniowie klas I-III przygotowali ekokreacje – elementy stroju oraz całe stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu, takich jak karton, plastikowe butelki, gazety, nakrętki czy folie. Prezentacja tych wyjątkowych i pomysłowych strojów odbyła się w piątek na dużej przerwie, pod hasłem: „Zamiast do kosza – na wybieg!”.
Piątoklasiści na zajęciach kółka biologicznego tworzyli doniczki z butelek PET i sadzili w nich różnorodne rośliny doniczkowe. Ósmoklasiści natomiast stworzyli torby z wykorzystaniem starych t-shirtów. Uczniowie klasy IV przygotowali kolorowe zawieszki związane z Dniem Ziemi.
Trzecioklasiści aktywnie angażowali się w obchody Eko Tygodnia, tworząc plakaty promujące ochronę środowiska, ekoobrazy oraz kreatywne „ekoludki” z materiałów odpadowych. Dzięki tym działaniom rozwijali swoją świadomość ekologiczną i pokazali, jak można twórczo wykorzystać rzeczy przeznaczone do recyklingu.
Na szkolnym korytarzu powstała gazetka dotycząca ekowyborów dla naszej planety oraz wyeksponowano inspirujące hasła związane z ochroną przyrody.
To był bardzo ciekawy i twórczy tydzień. Gratulujemy naszym najmłodszym uczniom ciekawych pomysłów na ekostroje i dużej kreatywności!

















